Як оформити техпаспорт на приватний будинок?
Якщо ви вирішили зареєструвати приватну нерухомість, вам необхідно уточнити вартість техпаспорта на приватний житловий будинок в БТІ і дізнатися список необхідних документів для його оформлення. У ньому міститься вичерпна інформація про технічні параметри будівлі, інженерних системах, рік його зведення і законності споруди.
Надалі техпаспорт на будинок, оформлений в БТІ, може знадобитися при продажу, дарування, успадкування, перепланування та інших операціях з власністю. Також на підставі даного документа буде видана спеціальна довідка-характеристика.
Що включає в себе техпаспорт житлового будинку?
Обкладинка з основною інформацією про власника і архівну справу, яке заводить БТІ.
План-схема земельної ділянки із зазначенням місця розташування будинку, прибудов та інших споруд.
Креслення житлового будинку та умовне позначення його параметрів.
Експлікація кімнат і вказівку їх призначення (техпаспорт багатоквартирного будинку включає квартири та інші приміщення).
Характеристика будинку і господарських споруд, включаючи експертну оцінку їх вартості.
Документи для виготовлення техпаспорта на будинок
Техінвентарізаціі приватного будинку відрізняється від аналогічної процедури для квартири. Основна відмінність полягає в пакеті необхідних паперів.
Щоб замовити техпаспорт на будинок в Україні, згідно з законодавчими нормами, вам потрібно підготувати:
Документ, який встановлює право власності або розпорядження нерухомим майном (наприклад, договір про купівлю / продажі або даруванні).
Паспорт громадянина (копія).
Ідентифікаційний код (копія).
Якщо техпаспорт на будинок оформляється для юридичної особи, в БТІ слід надати заявку у вигляді листа на фірмовому бланку і копію підтвердження реєстрації юрособи. Крім цього, необхідна нотаріально завірена довіреність на отримання технічного паспорта та копія свідоцтва з департаменту статистики.
Коли виникає необхідність виготовити техпаспорт на будинок?
Цей документ оформляється в ряді випадків:
Коли потрібно узаконити право власності на новобуд.
При оформленні нового техпаспорта на будинок при переплануванні будівлі.
Якщо необхідно зареєструвати право власності.
В рамках процедури розподілу майна, яке раніше вважалося в спільній власності.
Для оформлення спадщини (включаючи техпаспорт на будинок при 2-х і більше спадкоємців).
Якщо ви вирішили приватизувати приватний будинок.
Вимоги до даної процедури викладені в Інструкції про проведення технічної інвентаризації, дія якої в Україні було узаконено наказом Держкомітету будівництва, архітектури та житлової політики.
Як відновити техпаспорт на будинок?
При втраті, крадіжці або пошкодженні даного документа потрібно замовити виготовлення його дубліката. Зробити це можна в нашій компанії ТОВ «БТІ». Ми допоможемо вам переробити техпаспорт на будинок найкоротші терміни. З нами вирішити цю проблему ви зможете з мінімальними витратами.
Скільки коштує виготовлення техпаспорта на будинок в БТІ?
Тарифи нашого приватного бюро технічної інвентаризації вказані на сайті. Підсумкова ціна техпаспорта на будинок буде залежати від його площі, типу (житловий, дачний) і терміновості отримання документів.
Будівля займає площу понад 200 м2 або відноситься до багатоквартирних будинків? Хочете провести технічну інвентаризацію виробничих будівель? Тоді обговоріть вартість техпаспорта на будинок в індивідуальному порядку з нашим представником по телефону (044) -362-67-90 або (067) -971-12-01.
Без коментарів