Введіть ключове слово

Як наявність балкона впливає на житлоплощу квартири?

Новости нашей компании

Як наявність балкона впливає на житлоплощу квартири?

При купівлі або продажу квартири розмір житлоплощі істотно впливає на кінцеву вартість угоди, суму оподаткування та подальше нарахування витрат на опалення. Щоб правильно вказати дані в документах, потрібно відрізняти поняття житлові або загальні квадратні метри, а також знати, чи входить площа балкона в площа квартири.

Закон про житлоплощі України
Згідно з цим нормативно-правовим актом, балкон не входить в житлову площу квартири. Він враховується при визначенні розміру загальної квадратури об’єкта, але по пониженому коефіцієнту. При цьому, експерт БТІ звертає увагу на стан і тип приміщення:

БалконЛоджія
заскленийвідкритийзаскленавідкрита
80%30%100%50%

Наприклад, якщо фактична площа приміщення 5 м², то співробітник БТІ запише:

  • + 4 м² (зі склом) або +1,5 м² до загальної площі квартири для звичайного балкона.
  • +5 м² (засклена) або + 2,5 м² (відкритої) за лоджію до розміру об’єкта.

Хоча загальна площа квартири включає балкон, його не приймають при розрахунку оплати за опалення.

Існуючі норми житлоплощі
Під час поділу майна (розлучення, вступ в права спадщини) або визначенні розміру пайової власності важливо враховувати зафіксовані в законодавстві положення. В іншому випадку особа, чиї права були порушені, може подати позов до судової інстанції.
З 01.10.2014 норма житлоплощі на людину в Україні складає 13,65 м², на сім’ю – 35,22 м². При цьому середній мінімальний показник корисних квадратних метрів на кожного людини не повинен бути менше 9 квадратних метрів.

Способи розширення житлоплощі
Якщо ви хочете поліпшити свої умови проживання без придбання нової нерухомості, можна збільшити розміри квартири за рахунок перепланування. В цьому випадку потрібно звернутися в БТІ, щоб узгодити архітектурний проект і законно оформити приєднання приміщення до житлових квадратних метрів. У разі позитивного вирішення житлової інспекції та інших органів, балкон буде вважатися житловою площею та оплату ЖКГ перерахують в зв’язку з проведеними змінами.

Щоб зафіксувати отримане співвідношення житлової площі до нежитловий, потрібно узаконити результати перепланування в БТІ. Надалі подібний документ допоможе швидше продати право власності іншій особі або грамотно завершити розділ майна. Неузгоджене зміна житлоплощі може каратися штрафом або кримінальною відповідальністю (в разі обвалу частини будинку в результаті проведених робіт).

Без коментарів

Опублікувати коментар

Your email address will not be published.