Введіть ключове слово

Проект про оцифрування архівів БТІ

Новости нашей компании

Проект про оцифрування архівів БТІ

У Державної реєстраційної служби України (Укрдержреєстру) є наміри провести оцифровку архівів Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Наміри ці привів розголосу Дмитро Ворона, голова Укрдержреєстру, за інформацією прес-служби.
Ворона зазначив, що дана міра вже стала загальноєвропейською практикою, і вона допомагає надавати громадянам зручні та доступні послуги в питаннях держ. реєстрації прав на нерухоме майно.

У Верховній Раді вже прийняли цей законопроект в першому читанні. І проект цей зобов’язує Бюро забезпечити передачу реєстрових книг, які зберігаються у них, держ. органам.

Чимало людей з жахом згадують неймовірні черги в БТІ Києва: після прийняття нерухомості в спадок або її покупки громадяни зобов’язані були провести реєстрацію в електронній базі даних, щоб там виявилося право на цю саму власність. Але сьогодні таких черг практично немає, так як всі дані в державні реєстри потрапляє від нотаріусів або державних реєстраторів. Але до остаточного посвідчення договору або повного здійснення угоди людині все одно необхідно йти в БТІ, через те, що саме в цьому місці зберігаються архіви, а нотаріуси, щоб запобігти нестандартні ситуації або будь-якого роду обману, запитують довідку про об’єкт нерухомості. Але, може, скоро приходити в бюро технічної інвентаризації в Києві і за цією довідкою громадянам вже не потрібно буде.

ВР України зобов’язала бюро технічної інвентаризації в тримісячний строк здійснити акт передачі справ по реєстрації та реєстрових книг в органи держ. реєстрації прав. До моменту повної передачі БТІ зобов’язуються не брати плату за надання інформації, якщо ту зажадають будь-які органи влади.
Д.Ворону сказав, що проект цей торкнеться не лише процесу передачі архівних документів з Бюро органам влади. Закон, по суті, є комплексним і вирішує чимало гострих тем, які тісно пов’язані з процедурою реєстрації. Його вже схвалили народні депутати в першому читанні і, є всі підстави сподіватися, що проект закону буде прийнятий в цілому.
Важливим є той момент, що в цьому проекті йдеться про повне визнання всього великого архіву документів, які надійно зберігаються в БТІ, власністю України. Але ще Кабмін повинен забезпечувати повне перенесення даних до Державного реєстру так само з інших інформаційних баз. Перенесено повинні бути права на нерухоме майно записів про обтяження цих прав.

Без коментарів

Опублікувати коментар

Your email address will not be published.