Введіть ключове слово

Чи можна переоформити дачний будинок в житловий?

Новости нашей компании

Чи можна переоформити дачний будинок в житловий?

Якщо ви хочете виконати переклад нежитлового приміщення в житловий фонд, потрібно звернутися в БТІ за отриманням техпаспорта. А після, на його підставі подати заяву до селищної ради. При дотриманні всіх передбачених законом норм, рішення про перереєстрацію буде винесено протягом 3-ох робочий днів.
Дана процедура закріпить ваше право власності на будинок і дасть можливість змінити місце офіційної прописки, звернувшись до відповідного населеного пункту за штампом постійної реєстрації. При продажу дачної ділянки його вартість зросте, оскільки в облік буде прийнята і земля, і будівля.

Як перевести дачу в житловий будинок?

Щоб перереєструвати дачу, потрібно надати до сільської чи міської ради наступні документи:

Копію права власності на садовий будинок.
Письмово задокументований згоду інших власників, якщо вони є.
Техпаспорт і висновок БТІ.
Звіт експерта гарантує, що дачний будинок побудований за сучасними інженерним вимогам, які пред’являються державою до приватного житлового об’єкту.

Серед них:

Наявність фундаменту.
Грамотне планування будівлі.
Справні комунікації – світло, вода, опалення та інші.
Під час оцінки дачного будинку інспектор БТІ в першу чергу звертає увагу на відповідність збудованого об’єкта державним будівельним нормам. При цьому діє спрощена схема прийняття будівлі – характеристики матеріалів і конструкцій не враховуються.

Переклад дачного будинку в житловий будинок – можливі перешкоди
Механізм реєстрації ще не налагоджений, тому власники садових будівель часто стикаються з проблемами. Наприклад, як дачу переоформити в житловий будинок, якщо немає фактичної адреси або документа, що підтверджує прийняття будинку в експлуатацію? Що робити із земельною ділянкою і чи потрібно міняти його цільове призначення?
Якщо ви хочете мати повну інформацію перед початком процедури і отримати професійну експертизу, телефонуйте (066) 455-28-28, тоді переклад нежитлового приміщення в житловий фонд не залишить у вас питань.

Без коментарів

Опублікувати коментар

Your email address will not be published.